Автор работы: Пользователь скрыл имя, 12 Марта 2014 в 17:41, практическая работа
Мақсаты:Оқу құралдарымен таныстыру, алғаш рет танысайын деп отырған әріптерінен келетін сөздерді, дыбысына байланысты буындар мен сөздерді білуге үйрету.
Сөздерге дыбыстық талдау жасауға дағдыландыру. Сөздерде қанша әріп қанша дыбыс бар екенін ауызша үйрету. Сөздік қорларын байыту, тіл байлықтарын дамыту, дыбыстардан сөз құрау қабілеттерін дамыту.
Оқушыларды сыпайылылыққа, жолдастыққа достыққа, бір-бірінің ойын түсінуге бірін-бірі тыңдай білуге тәрбиелеу.
Сабақтың тақырыбы: Оқу құралдары
Мақсаты:Оқу құралдарымен
таныстыру, алғаш рет танысайын деп отырған
әріптерінен келетін сөздерді, дыбысына
байланысты буындар мен сөздерді білуге
үйрету.
Сөздерге дыбыстық талдау жасауға
дағдыландыру. Сөздерде қанша әріп қанша
дыбыс бар екенін ауызша үйрету. Сөздік
қорларын байыту, тіл байлықтарын дамыту,
дыбыстардан сөз құрау қабілеттерін дамыту.
Оқушыларды сыпайылылыққа,
жолдастыққа достыққа, бір-бірінің ойын
түсінуге бірін-бірі тыңдай білуге тәрбиелеу.
Сабақтың типі: жаңа
білімді игеру
Сабақтың түрі: саяхат-ойын
сабақ
Әдіс-тәсілдері: сұрақ
–жауап, көрнекілікпен жұмыс істеу,топтық,ойын
Технологиясы: сын тұрғысынан оқыту,ойын
Көрнекілігі:оқу құралдары,
заттық суреттер,себет,жемістер мен көкөністер
Қажетті құрал-жабдықтар:
тақта, бор,кітап,қима қағаз.
Сабақтың барысы:
I. Ұйымдастыру бөлімі.
II. Психологиялық дайындық
- Сәлеметсіздер ме балалар.
Бүгінгі сабақ өзгеше өткелі отыр,біз
бүгін оқу құралдарымен танысамыз.
II. Психологиялық дайындық.
1. Қайырлы таң досым-доброе
утро ,друг
Қайырлы күн болсын –пусть
будет добрым день
Жеті күннің әр кезі-и пусть
каждый день недели
Сәттілікке толсын-будет добрым.
Біздің алар бағамыз, кілең
бестік болсын!-а мы будем получать только
пятерки
III. Ой қозғау.
Балалар біз бүгін саяхатқа
аттанамыз. Саяхатымыз портфель болмақ.
Бірақ саяхатта кедергі келтіріп жатқандар
да бар.Олар бірталай шарт қойыпты.
Бұл - кітаптың тапсырмасы: Қандай зат артық?
Кітап,қалам,дәптер,доп
кітап, дәптер, қалам –оқу құралдары,
доп – ойын құралы
Алма,картоп,қызанақ,сәбіз
Алма-жеміс,картоп,қызанақ,
Кітап бізге рахмет айтты.
- Келесі кедергіде тұрған-қарындаш.Ол
бізге нанды тауып бер дейді
Не жеймін?-ойыны
Дәптердің тапсырмасы: «Ажырату»
- оқушылар мына жерде күз мезгілінің
байлығы жемістер мен көкөністер бар,
бірақ ол қай себетке барарын білмей тұр?
Кәне ажыратайық
- Оқушылар біз кімнің тапсырмасын
орындадық? – дұрыс,дәптердің.
Мына себеттегі жемістердің
атын атаңдаршы?
- алма, алмұрт, алхоры
Келесі тапсырманы бізге сызғыш
береді.
Ереже: Дыбысты біз айтамыз, естиміз.
Әріпті біз жазамыз, көреміз.
Сергіту сәті.
Қара жорға биін билеу.
Оқушылар серігіп болғаннан
кейін дәптермен жұмыс істейді
Жазу кезінде кеудені тік көтеріп
дәптерді қиғаштап, қаламды дұрыс ұстап
жазамыз.
-1 жаттығу
Рефлексия: «Сиқырлы
қалпақ»( егер уақыт қалса) бастарына қалпақ
кигізу арқылы «а» әрпі ортасында, соңында,
басында келетін сөздер айту.
Мадақтау, бағалау.
Үйге тапсырма: портфельдегі оқу құралдарын айту