Психологічна, лінгвістична і комунікативна характеристика читання
Автор работы: Пользователь скрыл имя, 31 Марта 2014 в 19:26, реферат
Описание работы
Актуальність дослідження: чотирирічне початкова освіта розглядається як перший ступінь нової дванадцятирічної школи, перед якою ставляться завдання, що відповідають світовим тенденціям розвитку освіти. На початковому ступені освіти відбувається становлення особистості молодшого школяра, виявлення і розвиток його здібностей, формування уміння і бажання вчитися, оволодіння елементами культури мови та поведінки.
IV. Ознайомлення
учнів з англійської буквою
Аа.
- Хлопці, подивіться, до нас у гості
прийшла незвичайна героїня. (На дошці плакат
з зображенням задуманого персонажа букви
Аа).
- Хлопці, послухайте, як звучить голос
нашої героїні. (Звучить фонетична запис
звуку)
Зустрітися, чапля Аа (агов)!
Уявляється: «My name ...».
У неї подружка Cat
Разом дружать багато років.
- Ви помітили, що одна і та ж буква читається
по-різному. Тип читання залежить від написання
слова. У першому випадку, у нас відкритий склад (за згодним слід німа голосна
е), а в другому - закритий. Тому в першій
випадку ми читаємо агов, а в другому е..
Звертайте на це увагу при читанні.
Учні повторюють назва літери за вчителем і виконують
упр. 3, стор 7.
Додаток 2
Фрагмент конспекту
уроку англійської мови
Тема: Знайомство
Цілі: розвиток
навичок монологічного мовлення; запровадження
слів children, they; тренування лексико-граматичних
навичок (множина іменників), ознайомлення
з буквою Ii.
Обладнання: картки
з транскрипцією звуків; лялька Незнайко,
розрізна абетка, картинки тварин.
Хід уроку:
I. Організаційний
момент
- Good morning, girls! Good morning, boys!
- I am glad to see you. (We are glad to see you too.)
Good morning! Good morning!
Good morning to you!
Good morning! Good morning!
I am glad to see you!
II. Фонетична зарядка
- Відкрийте ваші підручники на стор 18. Послухайте і повторюйте
за мною.
tack sat cat let met net
fat plan hat vent ten tent
sad dad lamp dell den pen
III. Перевірка домашнього
завдання
- Let's check up your homework. Давайте перевіримо
ваше домашнє завдання. What is your homework for
today? Яким було ваше завдання на сьогодні?
(№ 3 стор 10) (перевіряють)
IV. Введення нової
англійської букви Ii
- Хлопці, сьогодні наш урок знову відвідав
незвичайний персонаж. Подивіться і послухайте
його голос. А ось як він постає перед нами.
Це гвоздик, гвоздик Ii (ай)
Він вітається: "Hi!"
Гвоздик наш не говорить,
І про нього ми скажемо it.
- А хто мені скаже, чому одна і та ж буква
звучить по-різному?
- Коли ми вже з цим стикалися?
- Від чого залежить те, як потрібно читати?
Учні повторюють назва літери і виконують
вправу 4 на стор 21.
Додаток 3
Фрагмент конспекту
уроку з англійської мови
Тема: Знайомство
Цілі уроку: Розвиток
навичок монологічного мовлення (опис
предмета або тварини); введення питальній
структури «Can you ...?» і короткої відповіді"
Yes, I can. No, I can't »; тренувати у використанні
вивчених звуків, ознайомлення з буквою
Оо.
Обладнання: квіти-ромашки
із завданнями; картки з транскрипцією
звуків; геометричні фігури.
Хід уроку:
I. Організаційний
момент
- Good morning, good morning!
Good morning to you!
Good morning, dear children
I am glad to see you!
II. Фонетична зарядка
- Давайте згадаємо історію про мавпочку.
Наша мавпочка любить гуляти. Коли у неї
замерзають лапки, вона дихає на них [h],
[h], [h].
- Мавпочка бігала по калюжах, і в неї захворіло
шийку. Вона прийшла на прийом до лікаря.
Вона намагається вимовити своє ім'я і
вимовляє звук [m].
- Давайте всі разом стули губи і скажемо
[m], ([т], [m], [т].)
- Доктор просить мавпочку показати горлечко. Але
мавпочці боляче широко відкривати рот
і вона каже [ai]. ([Ai], [ai], [ai].)
- Молодці!
III. Мовна розминка
- Давайте згадаємо, як
потрібно вітатися і знайомитися по-англійськи.
- Hi! What is your name? (My name is Nick).
IV. Введення нової
літери Оо.
- Хлопці, скажіть, чи всі ви знаєте правила
дорожнього руху? А як регулюється рух на дорозі?
Ось і сьогодні гість нашого уроку допоможе
нам з рухом на дорозі.
Це поліцейський Оо (Оу)
Каже він усім: "Hello!"
Вона казала: "Go!" - Проїжджай,
"No!" - Стій і чекай.
- Отже, яке англійське слово дозволяє
рухатися по дорозі? А яке забороняє?
- Яке нове слово вітання сказав нам поліцейський
Оо? Зіставте кольору світлофора словами,
які сказав поліцейський.
- Який колір у слова Go? А у слова No?
- Молодці. А зараз виконаємо № 5 на сторінці
35.
Додаток 4
Фрагмент конспекту
уроку англійської мови
Тема: Розповідь про себе від першої особи
Цілі уроку: розвивати
навички та вміння монологічного та усного
мовлення: розповідати про себе, використовуючи нові
слова в різних типових фразах, вчити розуміти
на слух короткі повідомлення від 1 особи
і зображати їх схематично
Обладнання: картинки
із зображенням музичних інструментів
Хід уроку:
I. Організаційний момент
- Hello, children! I am glad to see you! Sit down, please. I'll be your
teacher for today.
II. Фонетична зарядка
- А зараз ми повторимо дієслова дії, які
ви вивчали на минулих заняттях. Я називаю
дієслово англійською мовою, а ви повторюєте
його за мною і виконуєте дію, яку він позначає:
- Swim, run, play with a ball, skip, dance
- Молодці!
III. Мовна розминка
- Я ще не дуже добре запам'ятала ваші імена.
Давайте повторимо їх ще раз. What is your name? (My name is Nick).
- Учитель задає питання учневі, і той відповідає
на нього. Учень, який відповів на питання,
задає питання наступного учневі.
- Молодці! Мені сподобалося, і я кажу вам
«very good» - це означає дуже добре.
IV. Актуалізація знань
учнів. Дієслова руху
- Добре. А тепер привітайтеся з Ненсі.
- Good afternoon.
- Послухайте діалог:
- Nancy, do you want to skip?
- No, I don't
- Nancy, do you want to play with a ball?
- No, I don't
- Nancy, do you want to dance?
- Yes, I do
- Let's dance together.
- Спробуйте зараз розіграти такий діалог. Але не відразу давайте
ствердну відповідь на запитання.
- Подивіться на № 3 стр42. Що там зображено?
- Назвіть музичні інструменти, на яких
грають тварини.
- Давайте скажемо: слон вміє грати на піаніно. І інші.
- An elephant, a camel.
V. Робота з текстом
- My name is Alice. I am 8. I am not 6. I live in
a small lighthouse in the forest. I don't live in the zoo.
- А тепер, дайте відповідь на питання до
тексту.
- Хто така Аліса? Скільки їй років? Де вона
живе?
- А зараз я перевірю, як же ви зрозуміли
зміст тексту. Перший варіант малює місце,
де живе Аліса, а другий, де вона не живе.
- А тепер спробуйте скласти таку розповідь про себе.
Додаток 5
Фрагмент конспекту
уроку з англійської мови
Тема: Розповідь про себе
Цілі уроку: розвивати
навички та вміння монологічного та усного
мовлення: розповідати про себе, використовуючи
нові слова в різних типових фразах, познайомити
з новими словами: play the piano, play the violin, play
the drum, play the guitar, recite poems, sing songs .
Обладнання: алфавіт
з «дірками», картинки із зображенням
музичних інструментів, мавпи, з моделями
пропозицій різних видів
Хід уроку:
I. Організаційний
момент
- Good morning, good morning!
Good morning to you!
Good morning, dear children
I am glad to see you!
II. Фонетична зарядка
- Do you want to listen to a new story about Miss Chatter? It's about
Miss Chatter and a little monkey. Miss Chatter can play the piano. And
the little monkey can't play the piano, but it says. Miss Chatter can
play the violin. And the little monkey says. Miss Chatter can play the
guitar. And the little monkey says. Let us sing a song about the little
monkey.
Little monkey in the tree.
This is what he says to me.
They, they, they.
Thee, thee, thee!
Now all together!
- Молодці!
III. Актуалізація
знань
- Молодці! А що вам було задано?
- Зараз ми це і перевіримо. Ви бачите ряд
букв в алфавітному порядку, але якісь
із них пропущені. Ці пропуски ми і повинні
заповнити. (Кілька рядів літер)
IV. Робота з текстом
до читання
- Хлопці, подивіться на сторінку 52.
- Тут надрукований текст. Подивіться на
картинку перед текстом, що на ній зображено.
- Як ви думаєте, про що буде цей текст,
про що піде мова?
- Добре, а прочитайте заголовок до тексту.
Чи може він підказати нам, про що піде
мова в тексті?
- Перш ніж почати безпосереднє читання,
потрібно звернути увагу на інформацію,
яку ми можемо отримати з заголовка, ілюстрації.
Це допоможе нам краще зрозуміти зміст
тексту.
- А зараз, давайте перевіримо, чи підтвердилися
наші припущення. (Читання учнями
тексту)
Додаток 5
Фрагмент конспекту
уроку з англійської мови
Тема: Розповідь про себе
Цілі уроку: розвивати
навички та вміння монологічного та усного
мовлення: розповідати про себе, використовуючи
нові слова в різних типових фразах, закріпити
вивчені слова: play the violin, play the drum, play the
guitar, recite poems, sing songs.
Обладнання: картинки
із зображенням музичних інструментів,
з моделями пропозицій різних видів
Хід уроку:
I. Організаційний
момент
- Stand up. Good morning, children. Sit down. My name is Марія Олександрівна. I'll be your teacher
for today.
II. Фонетична зарядка
- А зараз послухайте і повторюйте за мною.
They, they, they.
Thee, thee, thee!
Now all together!
- Молодці!
III. Актуалізація
знань
- Молодці! А що вам було задано?
- Зараз ми це і перевіримо.
IV. Пояснення нового
матеріалу
- Ви любите музику?
- А за допомогою чого вона створюється?
- Вірно. Багато хто з нас вміють грати
на музичних інструментах.
Play the piano
play the violin
play the drum
play the guitar
recite poems
sing songs
- Подивіться на мавпочку. Що вона говорить?
- "I can play the piano."
- Добре. Подивіться на картинку уважно.
А тепер закрийте книгу і згадайте, хто
на якому інструменті грає (на РЯ)
- А тепер розкажіть про це на АЯ.
V. Читання тексту
The donkey plays the guitar. The
dog plays the piano. The cock plays the violin. And the cat play the drum.
- Прочитайте текст. Про яких тварин в ньому
йдеться? А про які музичних інструментах?
VI. Робота з текстом
після читання.
- Які б заголовка ви підібрав б до цього
тексту?
- Я теж прочитала цей текст і намалювала
до нього картинку. У мене ослик грає на
піаніно. Чи правильно я намалювала?
- Молодці, знайшли і виправили мою помилку. Я тепер
буду вчитися у вас. Давайте співвіднесемо
картинки тварин з зображенням музичних
інструментів.
- Ви дуже добре зрозуміли сенс цього тексту
і розташували все правильно.
- Давайте ще раз назвемо тварин і інструменти,
на яких вони грали, по-англійськи.
VI. Закріплення нового
матеріалу
- А тепер давайте подумаємо, на яких інструментах
ми б хотіли грати. I want to play the guitar, and you?
- Подивіться на дошку, до якого пропозицією
підходить дана модель?
- Тепер спираючись на схему, ми будемо
питати один одного. Наприклад: Can you play
the dump?