Формування професійної спрямованості шляхом поєднання методів самовиховання та організації діяльності й формування досвіду поведінки

Автор работы: Пользователь скрыл имя, 04 Декабря 2013 в 16:11, курсовая работа

Описание работы

В умовах соціально-економічних змін, що відбуваються в сучасному суспільстві, особливого значення набувають проблеми професіоналізації особистості. Важливу роль у становленні фахівця відіграє професійна освіта. В даний час, насамперед серйозні зміни зазнали мети освіти, а, отже, і критерії його ефективності.

Содержание работы

ВСТУП……………………………………………………………………….3
1. ТЕОРИТИЧНИЙ РОЗДІЛ. Формування професійної спрямованості шляхом поєднання методів самовиховання та організації діяльності та формування досвіду поведінки…………………………………………………………….4
1.1 Особливості професійної спрямованості учнів ПТНЗ…………………4
1.2 Методи самовиховання та організації діяльності та формування досвіду поведінки як ефективні методи у процесі професійної спрямованості учнів ПТНЗ…………………………………………………………………………..6
ВИСНОВКИ ДО ТЕОРИТИЧНОГО РОЗДІЛУ…………………………….8
2. ПРАКТИЧНИЙ РОЗДІЛ. Виховний захід для учнів ПТНЗ за темою
Моя професія - економіст ……………………………………………………9
ВИСНОВКИ……………………………………………………………………12
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ…………………………………13

Файлы: 1 файл

курсовой.docx

— 36.31 Кб (Скачать файл)

 

2. ПРАКТИЧНИЙ РОЗДІЛ. Виховний захід для учнів ПТНЗ за темою

«Моя професія – економіст»

Мета:привити любов до професії, розширити і закріпити знання учнів про обрану професію, сприяти розвитку трудової активності і працьовитості учнів.

Форма проведення:групова,класна година

Метод: організації діяльності і формування досвіду поведінки

Хід заходу:

1.Підготовчий етап

1.1.Робота з підготовки  приміщення

- знайти необхідне приміщення

- з`ясувати чи вільне  приміщення в назначений час

1.2.Залучення учнів до  роботи

- робота з активом групи з приводу розподілу тем доповідей

2.Основна частина

2.1.План проведення заходу

  • Вступне слово викладача
  • Основна частина
  • Заключна  частина

2.2.Сценарій виховного  заходу

2.2.1.Вступне слово викладача

Викладач. Професія економіста одна з найяскравіших . Економіст – це та людина, яка знає про гроші більше, ніж та, яка їх має.

        Якщо ви розшифруєте слово «економіст», то вам вдасться визначити, яким повинен бути майбутній спеціаліст з економіки: 
Е – енергійний 
К – кмітливий 
О – освічений 
Н – новатор 
О - обов'язковий 
М – мудрий 
І – ініціативний 
С – сумлінний 
Т – товариський

2.2.2Основна частина

Доповідь учнів з теми,що ми знаємо про професію економіста

Учень 1:

 Професія економіста виникла сотні років тому, коли почали існувати основні економічні поняття: товар, обмін, гроші. За минулі сторіччя функції економіста помітно змінилися і розширилися. Економіст збирає і аналізує дані про виробничу діяльність, потім оцінює, наскільки вона успішна і, в кінцевому рахунку, готує пропозиції керівництву щодо вдосконалення технології виробництва і праці.

Учень 2 :

Економіст здійснює економічний  аналіз ,господарську діяльність організації, розробляє заходи щодо забезпечення режиму економії, підвищення ефективності робіт, виявлення резервів, раціональнішому використанню всіх видів ресурсів. Виконує розрахунки з матеріальними і трудовими витратами, необхідним проведенням робіт (послуг), досліджень, і розробок на освоєнні нової техніки і технології.

Учень3:

Економісти працюють за кількома напрямками. Наприклад, економіст з праці розраховує розмір зарплати для представників кожної професії. Економіст планового відділу визначає найбільш ефективні шляхи отримання прибутку. Завдання економіста з фінансової роботи - сформувати і розподілити прибутки і накопичення, забезпечити фінансовими ресурсами виробництво. Існують і інші економічні спеціальності: економісти по договірній і претензійній роботі, матеріально-технічного постачання, збуту тощо

Учень 4:

Необхідні навики та якості економіста: математична кмітливість, аналітичні здібності, неупередженість , навики роботи на комп'ютері , навики спілкування і самовираження,вміння протистояти стресам, гарна пам'ять, висока концентрація уваги, терпіння, комунікабельність, організаторські здібності.

2.2.3.Заключна частина

Викладач:

Народна мудрість каже: щасливий той, хто радісно йде на роботу і з радістю повертається додому. Але, щоб радісно було йти на роботу, треба одержувати від неї задоволення, тому любіть обрану професію,будьте їй відданими,добре навчайтесь, для того щоб стати кваліфікованим працівником.

ВИСНОВКИ

Виховний захід пройшов  успішно, діти добре підготувались  до доповідей, всі уважно слухали та брали активну участь у підготовці заходу. Учні закріпили знання з обраної професії.

 

 

 

 

 

 

                                   

 

 

 

 

                                       ВИСНОВКИ

Процес особистісного  самовизначення учнів ПТНЗ зумовлюється системою їх ціннісних орієнтацій. Специфіка сучасної ситуації розвитку, охоплюючи комплекс внутрішніх та зовнішніх умов, визначає процес особистісного самовизначення як центрального новоутворення юнацького віку, що виражається у необхідності формування в учнів, як стійкої системи поглядів, принципів, переконань, так і високої лабільності, гнучкості у процесі вирішення життєво важливих завдань.

В останні роки проблеми профорієнтації, працевлаштування та вторинної зайнятості молоді дещо загострились. Зростання рівня безробіття змушує збільшувати та вдосконалювати форми і методи впливу на молодь, сприяти підвищенню рівня її професійної підготовки, налагоджувати співробітництво із зацікавленими установами та підприємствами, залучати якомога більше кваліфікованих спеціалістів до надання допомоги молодій людині (соціальних педагогів, психологів, профконсультантів, соціологів).

Упродовж останніх років  накопичено великий та різноманітний  педагогічний досвід щодо сприяння професійному самовизначенню молоді. Діяльність у цьому напрямку характеризується цілеспрямованістю, великою кількістю форм та методів роботи.

             В практичній частині роботи, на виховному заході, тема якого  була «моя професія-економіст»   ми ознайомили учнів з їх  обраною,  майбутньою  професією.  Це  сприяло формуванню професійної спрямованості у вихованців, розумінню важливості даної професії, поняттю , що це за професія,якими знаннями та вміннями необхідно володіти  для того щоб бути гарним фахівцем в своїй справі. 

 

 

 

 

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

 

1. Бернс Р. Развитие "Я-концепции" и воспитание. - М., 1991.

2. Возрастная и педагогическая  психология / Под. ред. А.В. Петровского. - М.,     1979.

3. Кон И.С. Психология юношеского возраста. - М., 1979.

4. Професійна орієнтація молоді / Випуск 1. - Тернопіль, 1995.

5. Пряжников Н.С. Профессиональное и личностное самоопределение, - М., 1996

6. Кон И.С. Психология ранней юности. - М., 1989.

7.Проблеми вдосконалення змісту і форм організації навчально-виховного процесу в закладах профтехосвіти: Наук.-метод. зб. / АПН України. Ін-т педагогіки і психології проф. освіти; За ред. Н.Г.Ничкало. - К., 1995. - 86 с.


Информация о работе Формування професійної спрямованості шляхом поєднання методів самовиховання та організації діяльності й формування досвіду поведінки