Якось спортивний наш ведмідь

Автор работы: Пользователь скрыл имя, 25 Августа 2013 в 19:39, практическая работа

Описание работы

Мета: розвити уявлення про Олімпійські ігри, про емблему ігор. Розучити комплекс загально розвиваючих вправ; закріпити вміння ходити по мотузку, покладеному на підлогу; вчити правильно повзати по гімнастичній лаві, підтягуючись руками; пролізати під дугу лівим і правим боком. Розвивати спритність у рухливій грі.

Файлы: 1 файл

заняття.doc

— 264.50 Кб (Скачать файл)

 

Лекторій: 
1. Здоров'я дітей - здоров'я нації. 
2. Медико-біологічні фактори здоров'я дитини. 
3. Екологічні аспекти здоров'я дошкільника. Екологія дитини. 
 
Конференція Проблеми формування здорової дитини в сучасних умовах. 
 
Дискусія: 
1. Здоровий спосіб життя. Що це? 
2. Взаємозв'язок людини з природою, Всесвітом, їхній вплив на здоров'я маленької людини. 
3. Емоційне і психічне здоров'я. Ваше розуміння? 
 
"Круглий стіл": 
1. Здоров'я у контексті української народної філософії (народні страви, пости, загартування, методи профілактики і лікування та ін.). 
2. Дитина. Довкілля. Здоров'я. 
 
Семінар-практикум: 
1. Нетрадиційні методики оздоровлення дитячого організму. 
2. Розучування комплексів гімнастики (в тому числі дихальної") для дошкільників 
3. Масаж (у тому числі точковий) в оздоровленні дитини. 
4. Оволодіння практичними навичками проведення гімнастик та масажів, окремими методиками оздоровлення організму. 
 
Цикл радіопередач (або усний журнал): 
1. Загартування. 
2. Раціональне харчування. 1. Рухова активність. 
4. Режим дня. 
5. Ліки для дитини. 
 
Консультації: 
1. Росте донька, росте син. Особливості статевого виховання. 
2. Як уберегти дитину від кишково-шлункових захворювань? 
3. Як провести вихідний день із дитиною? 
4. Рекомендації щодо організації рухової активності. 
5. Раціональне харчування вашої дитини. Апетиті корисні страви. 
6. Сезонний одяг для дитини. 
 
Бесіди: 
1. Загартування дитини вдома. 
2. Раціональне харчування. 
3. Перша допомога дітям. 
4. Рух - це життя. 
5. Емоції і здоров'я. 
 
Папки-пересувки: 
1. Поговоримо про плоскостопість. 
2. У вашої дитини - сколіоз. 
3. Якщо у дитини - застуда. 
4. Рослинки-здоровинки та рослини отруйні. 
5. Увага: отруйні гриби! Перша допомога при отруєнні. 
6. На лоні природи. Правила поведінки в довкіллі. 
7. Ваша усмішка, ніжність, доброзичливість і розуміння стану дитини - запорука її психічного здоров'я. 
 
Інші форми роботи: 
Спортивні розваги спільно з батьками. Дні здоров'я з участю батьків. 
 
Анкети для батьків: 
№1. Оцініть свої знання з валеології як науки і стану здоров'я вашої дитини за 10-бальною шкалою. 
 
(Таблиця) 
 
№2. 
1. Що таке валеологія і валеологічне виховання? 
2. Головна мета валеологічного виховання. 
3. Чи доцільно вводити валеологію в дитячому садку? 
4. Які напрями валеологічного виховання зреалізовуються вами вдома? 
5. Які фактори найбільше впливають на здоров'я дитини?  
 
№3 
1. Чи є вдома якась система оздоровлення всіх членів родини, в тому числі й дитини? 
2. Чи налагоджений у сім'ї активно-динамічний відпочинок? 
3. Як здійснюєте загартування і які маєте результати? 
4. Який режим харчування панує в сім'ї? Які страви переважають у щоденному раціоні? 
 
Проблемні завдання 
№1. У розпорядку дня дошкільного закладу є різні форми фізкультурно-оздоровчої роботи. Це і ранкова гімнастика, і заняття з фізкультури, рухливі ігри, загартовувальні процедури з коригувальними вправами та ін. 
Завдання: 
1. Проаналізуйте руховий режим дитини вдома. Визначте, скільки часу дитина рухається. 
2. Подумайте про шляхи підвищення рухової активності. 
 
№2. У родині росте квола, бліда дитина, яка часто застуджується. Батько намагається заохотити до занять спортом, залучити до ранкової гімнастики, поступового загартування. Мама виступає категорично проти. "Не чіпай дитини, говорить вона. - Бачиш, яка вона слабенька." 
Завдання: 
1. Дайте оцінку позиціям батька і матері. 
2. Як би ви діяли в подібній ситуації? 
 
№ 3. У родині двоє дітей. Старша дівчинка займається спортом. Молодиш прагне у всьому наслідувати старшу. 
Завдання: 
Як у вашій сім'ї приклад старших впливає на залучення до спорту молодших? 
 
№ 4. Вранці вихідного дня батько звертається до семирічного сина: "Вставай! Пора робити ранкову гімнастику!" Сам у цей час продовжує лежати на дивані або ліжку. 
Завдання: 
1. Оцініть подану ситуацію. 
2. Чи виникають у вашій родині аналогічні? 
3. Який вплив на дитину матиме така поведінка батька? 
 
№5. Ваша дитина не любить їсти ті чи інші страви, але ви знаєте про їх необхідність для дитячого організму. 
Завдання: 
Як ви вчините в такій ситуації? 
 
№6. Буває у дитини поганий апетит. Не все, запропоноване вами, вона з'їдає. 
Завдання: 
Які наші дії в цьому випадку? 
 
№7. Дитина боїться холодної води і не любить умиватися. 
Завдання: 
Якими будуть ваші дії? 
 
№8. Трапляється, що діти погано засинають. Дехто говорить: "Спи, а то зараз Бабайку (Бабу-Ягу, домовика та ін.) покличу". Дехто стукає в стінку або ще щось вигадує, щоб налякати дитину. 
Завдання: 
1. Оцініть ситуацію. 
2. Як ви вирішуєте цю проблему? 
 
Приклад батьків – кращий метод переконання дітей у користі фізичної культури. Якщо дорослі (батько, мати, старші брати та сестри, дідусь)  виконують ранкову гімнастику, показуючи дитині, як правильно робити загально розвиваючі вправи, здійснюючи при цьому загартовуючі процедури, то це краще будь-яких балачок про значення її для зміцнення здоров'я. Дитина переконується в її користі, тому що бачить, що гімнастикою займаються рідні їй люди, яких вона любить. 
 
Фізичні лінощі дорослих, просиджування годинами біля телевізора, звичка до побутового комфорту, міського транспорту, боязкість простуд - все це, як вірус, передається дітям. А потім батьки запитують, чому син або донька такі мляві, бліді, непристосовані до фізичних вправ та навантажень, чому в них часто болить голова, погана постава та ін. Аналіз причин, які призвели до такого стану, свідчить, що діти не завжди бачать у своїх батьках зразок, гідний для наслідування культури фізичної. Серйозний підхід до організації фізичного виховання дитини в сім'ї дозволяє сформувати у неї звичку та потребу до систематичних занять фізичними вправами. Відсутність цієї потреби у людини слід розглядати як значний недолік у її вихованні. 
 
Фізичні вправи в сім'ї з дітьми 2-6 років проводяться у певній системі. Вранці, після підйому, дитина виконує ранкову гімнастику. Вона складається з 4-8 загальнорозвиваючих вправ, які повторюються 6-12 разів (стрибки 12-24 рази) залежно від віку Дітей. 
 
У теплий період року (весною та влітку) ранкову гімнастику корисно проводити на свіжому повітрі (спортивний майданчик біля будинку або на дворі). Це дає можливість загартовувати організм дитини свіжим повітрям та урізноманітнювати комплекс загальнорозвиваючих вправ бігом та іграми. Під час несприятливої та холодної погоди (восени та взимку) гімнастику проводять у добре провітреній кімнаті. Бажано, щоб температура повітря не перевищувала +17...+16 °С (у дітей 2-4 років) та +5...+14 °С (у дітей 5-6 років). З метою підвищення оздоровчого ефекту гімнастики її поєднують з повітряною ванною. Тому діти виконують вправи в трусиках та босоніж. 
 
Для тих дітей, які відвідують дитячий садок, ранкова гімнастика обов'язкова у вихідні дні. Також необхідно з метою покращання загального фізичного розвитку та попередження порушень постави виконувати цей комплекс відразу ж після денного сну. 
Під час прогулянок на свіжому повітрі у першу та другу половини дня дитину вправляють у виконанні основних рухів: ходьба по колоді, яку покладено на землю, або лаві; стрибки в довжину з місця, зістрибування з пеньків; метання м'ячів (шишок, каштанів) у ціль (дерево) та на дальність; біг зі зміною швидкості та ін. 
 
Однією з форм активного відпочинку дітей та зміцнення їх здоров'я є участь разом з батьками у пішохідних та лижних прогулянках. Такі походи виховують у дітей почуття відповідальності та взаємодопомоги, виробляють витримку, наполегливість, витривалість. Вони також дають можливість ознайомити дітей з красою рідної природи. 
 
З дітьми 3-4 років прогулянки плануються з таким розрахунком, щоб перехід в один кінець складав 20-30 хв, для дітей 5-6 років - 35-45 хв. При регулярній участі старших дошкільнят у пішохідних переходах вони можуть долати шлях до 7-8 км. 
Прогулянки на лижах доступні дітям з 5 років, якщо вони оволоділи перемінним двокроковим ходом. Добре треновані діти під час походу на лижах з батьками можуть долати відстань до 6-8 км. 
 
Значний інтерес у дітей викликають вправи спортивного характеру. Взимку - катання на санчатах, ковзанах, лижах. Влітку -плавання, катання на велосипеді, гра у бадмінтон та ін. Стимулюючи рухову діяльність дошкільнят та плануючи прогулянки з цікавими вправами та іграми, можна підвищити їх оздоровчу цінність та ефективність впливу на фізичний розвиток дітей. 
 
При відповідному навчанні діти швидко оволодівають основами техніки вищеназваних рухів. Батьки повинні підтримувати інтерес та потяг дітей до занять спортом, допомогти їм у перспективі вибрати спортивну спеціалізацію (записати дитину в спортивну секцію). За образним висловом А. С. Макаренка, батьки повинні «обладнати для дітей спортивний шлях». 
 
Батькам необхідно пам'ятати, що діти, які систематично займаються фізкультурою, стають не тільки більш здоровими, міцними та загартованими, а й самостійними, рішучими, сміливими, більш наполегливими для досягнення поставленої мети, вони легше входять у дитячий колектив і швидше засвоюють трудові навички. 
 
У налагодженні тісних контактів між дошкільною установою та сім'єю у пропаганді засобів та методів фізичного виховання дітей серед батьків провідна роль належить педагогічному колективу та медичним працівникам дитячого садка. 
 
Дитячий садок повинен забезпечити педагогічне керівництво фізичним вихованням дітей в сім'ї, впливаючи як на дітей, так і на їх батьків. Дошкільні та медичні працівники проводять роз'яснювальну роботу з батьками з таких питань: організація правильного режиму дня дитини; формування правильної постави, загартування дитячого організму, дотримання санітарно-гігієнічних вимог у сім'ї, форми фізичної культури з дитиною (ранкова гімнастика, рухливі ігри, вправи спортивного характеру та ін.). 
 
Форми спільної роботи дошкільних установ з батьками різноманітні, вони залежать від конкретних умов роботи дитячого садка та завдань, які поставлено перед педагогічним колективом на даному етапі. Батьківські збори, конференції, лекції, групові консультації та ін. дають можливість пропагувати знання з питань організації та змісту фізичного виховання дітей в сім'ї. Для встановлення тісних контактів з батьками дітей, які потребують особливої уваги у зв'язку зі станом здоров'я, фізичним розвитком та хронічними захворюваннями, застосовують індивідуальні консультації. 
 
Активна участь батьків в обладнанні фізкультурного залу та майданчика дитячого садка, підготовка та участь у проведенні фізкультурних свят значно підвищує їхній інтерес до питань фізичного виховання своїх дітей. 
 
Проводячи «педагогізацію» батьків з питань фізичного виховання, слід звернути увагу на те, що в залученні дітей до систематичних занять фізичними вправами, до регулярного виконання загартовуючих процедур головну роль відіграє особистий приклад старших (батьків, братів та сестер) у сім'ї. Отже, фізичний розвиток дитини, її здоров'я залежать у першу чергу від батьків, їхнього способу життя.

 
 
 
 
Тема: Сильні , спритні і сміливі 
Мета: Закріпити навички вивчених рухів і ігор. 
Розширити знання дітей про традиції і спортивні розваги козаків, виховати у дітей любов до занять спортом, спонукати до ведення здорового способу життя. 
Обладнання: Гімнастичні палиці, обручі, прапорці, канат, гімнастичні куби. 
Проведена робота: Ознайомлення дітей з козацькими іграми і забавами (доступними для дітей), вивчення комплексі ранкової гімнастики з різними предметами (палиці, обручі, прапорці), комплексів оздоровчої гімнастики (комплекс для дітей “Незнайка”) комплексу вправ гармонічного розвитку тіла й душі (“Танець звірів” – вправи з гімнастики У-шу), вивчення віршів, індивідуальна робота з деякими дітьми. 
Хід заняття 
Зранку, прийшовши в дитячий садок, діти виконують зарядку. Старша група – з обручами, середня група – з палицями, молодша – з прапорцями. Ведеться розмова, перед зарядкою, про користь для організму людини і кросу синхронного і ритмічного виконання вправ. 
Комплекс ЗРВ з обручами (старша група) 
І. Піднімати обруч вперед і вгору. 
Вправа ноги на ширину ступні, обруч опущений. 
Підняти обруч перед собою (вдих). 
Підняти обруч над собою подивитись у віконечко (видих). 
Опустили обруч перед собою (вдих). 
Вправа (видих). 
Вправу виконати 4 рази в середньому темпі. 
ІІ. Нахили тулуба вперед. 
Вправа ноги нарізно, обруч опущений. 
Прогнутись вперед, руки з обручем витягнути перед собою (видих). 
Вправа (вдих). 
Вправу виконати 4 рази в середньому темпі. 
ІІ. Творити тулуба (слугування тулуба). 
Вправа ноги на ширині ступні, обруч опущений. 
Поворот вправо, руки з обручем витягнуті вперед (вдих). 
Вправа (вдих). 
Поворот вліво (видих). 
Вправа (вдих). 
Вправу виконати в середньому темпі 4 рази. 
ІV. “Змійка – гора” (міна похоження тіла в упорі лежачи на животі). 
Вправа упор лежачи на животі. 
1. – “Змійка” прогнутись (вдих). 
– “Гора” піднятись (видих) 
Вправу виконати 4 рази в повільному темпі. 
V. “Стрілочка” піднімання тулуба з положення упор лежачи на спині в положенні “Стрілочка”. 
Вправа упор лежачи на спині. (обруч покласти на підлогу збоку)  
“Стрілочка” (видих). 
Упор лежачи на спині (вдох) 
Вправу виконати 4 рази в повільному темпі. 
VІ. Стрибки в обруч 
Вправа О.С. обруч перед собою на підлозі. 
Стрибки в обруч. 
2. Вправи 
Вправу виконати 4 рази в посередньому темпі. 
Комплекс ЗРВ з гімнастичними палицями 
(Середня група) 
І.Піднімання палиці вперед-вгоду. 
Вправи ноги на ширині ступні, палиця в руках опущена. 
Підняти палицю вперед (вдих). 
Підняти вгору (видих). 
Опустити вперед (видих) 
Вправа (видих). 
Вправу виконати 4 рази в повільному темпі. 
ІІ. Нахили тулуба вперед 
Вправа та ж сама. 
Нахилитись вперед, палиця перед собою (видих). 
Вправа (вдих) 
Вправу виконати 4 рази в середньому темпі. 
ІІІ. Повороти тулуба з одночасним підніманням палиці вгору. 
Вправа ноги нарізно, палиця в руках за головою. 
Повернутись вправа, палиця над головою (видих) 
Повернутись у Вправі (вдох). 
Повернутись вліво, палиця над головою (видих) 
Вправа (вдох). 
Вправу виконати 4 рази в кожен бік, середній темп. 
ІV. Згинання тулуба вперед. 
Вправа сидячи, ноги нарізно, палиця в руках опущена. 
Зігнутись, дістати палицею лінії носків (видих) 
Вправа (вдих) 
Вправу виконати 4 рази в середньому темпі. 
V. Піднімання прямих рук і ніг. 
Вправа лежачи на спиті палиця в руках над головою. 
підняти руки і ноги вверх. Ногами доторкнутись до палиці (видих) 
Вправа (вдих) 
Вправу виконати 4 рази в повільному темпі. 
VІ. Стрибки через палицю. 
Вправа, ноги разом, руки на поясі, палиця на землі перед собою. 
Вправу виконати 9 разів у середньому темпі. 
Комплекс ЗРВ з прапорцями (молодші група) 
І Піднімання рук через сторони вгору. 
Вправи ноги на ширині ступні, руки з прапорцями опущені. 
Підняти руки в сторони (вдих). 
Підняти руки вверх (видих). 
Опустити руки в сторони (вдих). 
Вправи (видих). 
Вправу виконати 4 рази в середньому темпі. 
ІІ. Нахили тулуба вперед. 
Вправи ноги нарізно, руки опущені 
Нахилитись вперед, руки перед собою (видих) 
Вправа (вдих). 
Вправу виконати 4 рази в середньому темпі. 
ІІІ. Стручування тулуба. 
Вправа теж саме. 
Струтити тулуб вправо, руки з прапорцями в сторони (видих). 
Вправа (вдих. 
Струтити вліво (видих) 
Вправи (вдих) 
Вправу виконати 4 рази в середньому темпі. 
ІV, “Собачка – Змійка”. (прапорці на землі) 
Вправа сидячи на колінах прогнувшись. 
“Собачка” – (видих). 
“Змійка” – (вдих). 
Вправу виконати 4 рази в повільному темпі. 
VІ. Стрибки на місці. (прапорці на землі)  
Вправи ноги разом, руки на поясі. 
Виконати 10 стрибків в середньому темпі. 
Комплекс ЗРВ для есельної групи 
І.Піднімання рук через сторони вверх. (високе дерево)  
Вправа О.С. 
Підняти руки в сторони (широке дерево) 
Підняти руки вверх (високе дерево) 
3-4 зворотні рухи. 
Вправу виконати 4 рази в повільному темпі. 
ІІ. Нахили тулуба вправа і вліво (вітер дерево хитає) 
Вправи, ноги нарізно, руки на поясі. 
Нахилитись вправо (видих) 
Вправа (вдих) 
Нахилитись вліво (видих) 
Вправа (вдих) вправу виконати 4 рази в середньому темпі. 
ІІІ. Присідання (кущик) 
Вправи ноги на ширині ступні, руки на поясі. 
Просісти, руки перед собою (видих). 
Вправа (вдих) 
Вправу виконати 4 рази в середньому темпі. 
ІV. “Лисичка” 
Вправи лежачи на животі, руки біля грудей. 
Лисичка притаїлась” (видих) 
Лисичка побігла” рухи руками і ногами не торкаючись підлоги (вдих). 
Вправу виконати 4 рази в середньому темпі. 
V. Стрибки “як зайчик” 
Вправи ноги разом, руки на поясі. 
Виконати 6 стрибків в середньому темпі. 
Після виконання комплексу ранкової гімнастики (старша група з обручами, середня група – з гімнастичними палицями, молодша з прапорцями, ясельна без предметів). Дітям розповідають вихователі у групі про спорт (види спорту, спортивні змагання, видатних спортсменів...) 
Початок змагань. Вступне слово. 
Добрий день діти. Ми з вами тут зібрались щоб провести день здоров’. Для старшої групи це останній такий захід у цьому дитячому садочку. Тому, що через місяць вони вже випускники, а це перший крок до більш складного дорослого життя. Тому, я звертаюсь перш за все до майбутніх випускників – давайте покажемо наполегливу працю і старання щоб і у вас в пам’яті залишилось і молодші мали чому навчитись у вас. На сьогодні в нас заплановано багато цікавого: це перегляд комплексів райкової гімнастики, змагання, ігри і ще багато іншого, А чи вийде в нас, чи ні – залежить від вас. 
Правила і програма свята. 
Уважно слухати вказівки інструктора. 
Поважати себе і інших учасників змагань. Не шуміти не пустувати. 
Для перемоги прикладати максимум зусиль. 
Переможці нагороджуються музичним подарунком. 
Діти розказують вірші 
Кожному своє 
Кожен на світ живе як уміє 
Котик животик на сонечку гріє 
Песик – голівку на лапки поклав 
Добре наївся і трішки поспав. 
Гранична сонечко стріла й співає. 
Вітер легенький в гіллі повіває. 
Ніні пелюсточки квітка розкрила. 
Ніжний метелик розкрив свої крила. 
В небо безмежне злетіла пташина. 
Світ відкриває для себе дитина. 
Чарівний світ 
Я на траві люблю лежати 
Дивитись в небо і співати 
Навколо мене стільки дива 
І я у світі цім щаслива. 
Погляньте й ви навкруг, будь ласка 
Це ж так чудова, всюди казка 
У небі хмари наче з вати 
І різні там живуть звірята. 
Метелики всі чарівні. 
Лунають скрізь пташок пісні. 
Пахучі трави, всюди квіти 
Ну як у світі не радіти. 
Сьогодні в нас цікава гра – 
Змагатиметься дітвора 
Відважним бути, не зітхати 
І спритність свою показати. 
1 конкурс. Перегляд комплексів ранкової гімнастики. Беруть участь всі вікові групи. Починають наймолодші. 
Конкурс. Естафети. 
Для ясельної групи: проповзти по лавці на животі, пролізти під душу, пострибати по обручах. 
Для молодшої групи: поповзти по лавці сидячи на колінах, вилізти на шведську стінку, пробігти як павучок. 
Для середньої групи: пострибати через гімнастичну дошку, або канат, вилізти по гімнастичній стінці, злізти пробігти так як рак. 
Для старшої групи: пострибати через лавку, піднімання ніг на гімнастичній стінці хлопці до 10 разів, дівчата до 5 разів, поповзти “як крокодил”. 
конкурс. Ігри 
Ясельна група – “передай м’яч” 
Молодша група – “перекинь м’яч” кидки м’яча двома руками знизу. (перетягування канату). 
Середня група - “бій когутів”, передай м’яч в колоні над головою 
Старша група – “бій на бочках” пройди через обруч. 
4 Інтелектуальний. Відгадати загадку. 
Ясельна група. “Без вікон, без дверей 
Повна хата людей 
(Гарбуз) 
Молодша Кругленький, маленький, 
Стрибає і діток звеселяє 
(М’яч) 
Середня Взимку біленький, 
Влітку сіренький 
(Заєць) 
Старша Не літає, гуркотить 
Жук по вулиці біжить, 
Очі – вогники горять. 
Як жука того звать. 
(Автомобіль) 
Молодша Поле не міряне, 
Вівці не лічені, 
Пастух рогатий 
(Місяць, небо і зорі) 
4 конкурс для середньої і старшої груп. Оздоровча гімнастика. Танець звірів “вітання сонечка”. 
Підведення підсумків, нагородження, заключне слово.

Тато, мама, я –  спортивна сім´я

Ведучий: Сьогодні всі зібрались дружно в цьому залі

        Спортивне шоу подаруємо гостям.        

  Формуємо витримку, тренуємо силу  волі,        

  Усі висоти підкоряються нині  нам.

1-а дитина: Всюди друзів ми знаходим,        

  З ними, як одна сім´я.        

  Але нам без друга – спорту         

  Не прожити ані дня.

2-а дитина: Всім відомо – це чудово,        

  Коли кожен з нас здоровий,        

  Треба тільки знати –        

  Як здоровим стати.

3-а дитина: Лиш один рецепт на світі        

  Всім-усім підходить дітям:        

  Спорт любити слід,        

  Проживеш сто літ.

Пісенька «Про зарядку». По закінченні пісні з´являється лікар Айболить із великим градусником.

Айболить: Здрастуйте. Діти!

Діти: Добрий день!

Айболить: Здоров´я в порядку?

Діти: Спасибі зарядці!

Айболить: Діти, перед початком свята я маю всіх оглянути. Тих хто сидить попрошу встати і виконувати всі мої команди.         

  Все в порядку, спочивайте,        

  Дружно руки піднімайте.        

  Плескать ви не забувайт,        

  Разом руки опускайте.        

  Нахиліться, розігніться.        

  Сядьте прямо, усміхніться

Міряє температуру.

Айболить: Та, я оглядом задоволений.         

  Бо ніхто з дітей не хворий.         

  Всі веселі і здорові.        

  До змагань будьте готові.

Ведучий: Починаємо змагання –        

  Веселе тренування.

Естафета «Веселий тунель».

Ведучий: Якщо в цьому залі зібралися сміливі і активні, то нам час разом із Айболитом вирушати на прогулянку до лісу.

Пісня-гра «Діти і ведмідь. По закінченні пісні з´являється Ведмідь.

Ведмідь: Хто це співає?        

  Спать мені не дає?

Айболить: Здрастуй ведмедику! Ти прийшов до нас на свято? А чому такий не веселий?

Ведмідь: Я трохи товстий.         

  Я трохи косолапий.        

  Ви повірте мені, діти,        

  В цьому я не винуватий.

Айболить: А скажи, Мишко, нам        

  Чим ти зайнятий вранці?

Ведмідь: Я, діти довго сплю,         

  До обіду я хроплю.

Айболить:Розкажи нам по порядку:         

  Часто робиш ти зарядку?        

  Спортом займаєшся?        

  Водою загартовуєшся?

Ведмідь: Ні! Зарядку, діти         

  Я не роблю ніколи!        

  Загартовуватись? Лячно, братці!        

  Вода ж холодна!        

  Може є щось таке,        

  Щоб сильним і спритним стати,         

  Від інших не відставати.

1-а дитина: Є таке! Є!        

 Треба меду  менше їсти!

2-а дитина: Вранці довго не валитись        

  Фізкультурою займатись.

3-а дитина: Бігати, стрибати і скакати        

  Душ прохолодний приймати!

Ведмідь: Ой, ой,ой! Я таке не зможу        

  Я все ж таки ведмідь.

Айболить: Нема чого боятися, Минко!        

  Ти – Ведмідь, а не боягуз.         

  Разом з нами ти вставай        

  Все за нами повторяй.        

  Ось, Мишко, не лінись,        

  Фізкультурою займись.        

  А поки за вклад в зарядку,         

  Отримай шоколадку.

Ведмідь йде.

Ведучий: Подивись, Айболить, на нашому святі зібралися сильні, активні і міцні команди, зараз вони продемонструють свої чемпіонські досягнення, але ще найкращих результатів ми будемо чекати від їхніх батьків, бо зараз будуть змагатися вони.

Естафета для батьків

Айболить: Яких спорцменів спритних        

  Побачив я зараз.        

  Що означає тренування        

  Це просто – вищий клас!

Айболить залишає зал.

Ведучий: Хтось до нас уже летить –        

  Чуєте – мотор жужить.

До залу залітає Карлсон.

Карлсон: А ось і я!

Ведучий: Здрастуй, Карлсон, любий!        

  Раді зустрічі з тобою!

Карлсон:Я завжди повернутися радий        

  В свій улюблений дитячий садок!         

  Апчхи!

Ведучий: Що таке? Ти застудився?

Карлсон: Я весь день стрибав по калюжам,        

  І тепер застудився, охрип.        

  У мене, мабуть, грип.

Ведучий: А як ти думаєш лікуватися?

Карлсон: Сміливо складаємо в кучку        

  Карамельку і тянучку.        

  І на все це зверху        

  Вівсяне печево        

  Треба дрібно накришить –        

  Ці ліки називаються         

  «Чмок-чмок-чмок, вкуснятина»        

  Від застуди допомагає        

  Просто чудово!        

  А ще тут для вас як раз         

  Періг вкусненький припас!        

  Давайте подивимось, що це за  частування.

В пирозі-корзині сховані діти

Ведучий: Оце частування, всім на здивування.        

  Діти, а хіба солодке корисне?

Діти: Ні, від нього діатез, карієс і зайва вага

Карлсон: Зайва вага?

Ведучий: Ну, а ти друг мій,         

  Не страждаєш худобою!        

  Он який ти карапуз

Ведучий лоскоче Карлсона

Карлсон: Ой, лоскотки я боюся!         

  Що мені робити?        

  Як мені бути?        

  Як здоров´я зберегти?

Ведучий: Щоб здоров´я зберегти         

  Треба спортом займатися        

  Треба правильно харчкватися.        

  А ну, діти, підкажіть.        

 Розібраться  допоможіть.        

  Я почну, а ви кінчайте        

  Хором дружно відповідайте –        

  Сонце, повітря і вода...                  

 (наші кращі друзі)        

  В групі вранці по порядку                  

 (дружно робимо зарядку)        

 Обливаємось  з тобою                  

 (ми холодною водою)        

  Від застуди і ангіни, нас рятують                   

 (вітаміни)         

  Сир, овочі і фрукти всім  корисні                  

 (продукти)

Ведучий: Ось тобі чарівний м´яч!        

  Ти на ньом омчишся вскач!         

  Закріпиш мускулатуру        

  І осанку, і фігуру.

Гра з м´ячем

Карлсон: Ось який м´ячик!         

  Яка хитра наука!        

  Самому не розібратися        

  Треба допомоги дожидатися

Ведучий: Не переживай, Карлсон, тобі допоможуть розібратися дорослі

Естафета з  м´ячем для дорослих

Карлсон: Мені тепер з таким м´ячем        

  Кілограми не страшні        

  Буду з фруктами дружити        

  Буду я в спортзал ходити        

  Всім привіт, а мені вже час         

 До побачення  дітвора!        

 Здоров´я  виноградного,        

 Настрою шоколадного,         

 Радості полуничної,         

 Посмішки  симпатичної.

Ведучий: Чемпіонами стати не просто...        

 Тож нехай  малі ви зростом,        

 Небагато  літ пройде,        

 Ваша черга  підійде.        

 Хай летить  в усі кінці:        

 «Ви малята  молодці!»


Информация о работе Якось спортивний наш ведмідь