Нестандартні уроки в початковій школі

Автор работы: Пользователь скрыл имя, 02 Мая 2013 в 16:19, реферат

Описание работы

На небезпечну тенденцію зниження інтересу учнів до занять, яка появилась у нашій школі ще в середині 70-х років, масова практика відреагувала нестандартними уроками.
Мета: Головною метою є пробудження й утримання інтересу школярів до навчальної праці. Нестандартний урок — це імпровізоване навчальне заняття, що має нетрадиційну структуру.
Завдання: Назви уроків дають деяке уявлення про цілі, завдання, методику проведення таких занять. Найпоширенішими типами нетрадиційних уроків є: уроки-прес-конференції, уроки-аукціони, уроки-ділові ігри, уроки-занурення, уроки - змагання, уроки тип

Содержание работы

Вступ……………………………………………………………………………….3
1. Поняття «урок»…………………..……………………………………………..4
2. Різноманітність уроків ………………………………………………………...6
3. Характеристика нестандартних уроків …………………………..………….10
4. Значення нестандартних уроків ……………………………………………..16
5. Сценарії проведення нестандартних уроків ………………………………...24
Висновок……………………………………………………………………….....35
Список використаної літератури………

Файлы: 1 файл

Вступ.docx

— 132.75 Кб (Скачать файл)

Найпоширенішою формою ведення  навчально-виховної діяльності в початковій школі є уроки-мандрівки. Урок-екскурсія, урок-марафон, урок-подорож можуть проводитися на всіх етапах вивчення мовного матеріалу, реалізовуватися як в умовах класного приміщення, так і поза ним. Очевидно, що в умовах класного приміщення проводяться заочні уроки-мандрівки. Їх  різновидами можуть бути уроки-екскурси (у минуле, у майбутнє), уроки-подорожі (за планом чи за картою). Уроки-мандрівки, що проводяться в умовах класної кімнати, передбачають виготовлення карти чи плану, за якими буде здійснено подорож (до замку у володіння Дієслова, у країну Королеви книг) та влучний добір музичного матеріалу.

Проведення уроків-мандрівок привертає  увагу багатьох учителів. Такі уроки  зацікавлюють учнів, допомагають опрацьовувати  складний мовознавчий матеріал без напруження, у невимушеній ігровій діяльності, стимулюють розвиток творчих, мовленнєвих  здібностей учнів.

До уроків-ігор, що побудовані на конкретному театральному сюжеті, де учні виконують певні ролі, належать уроки — сюжетні замальовки. Уроку-вечорниць, уроку-драматизації, уроку-казки, уроку-фестивалю, уроку — усного журналу учні чекають з нетерпінням, бо такі заняття проводяться зрідка (двічі-тричі на рік), оскільки вони вимагають ґрунтовної підготовки. Підготовча робота полягає у вивченні учнями текстів своїх ролей, віршів, пісень, у виготовленні афіші-запрошення, підготовці декорацій, костюмів, у доборі інформаційних «цікавинок» відповідно до теми уроку.

Досвід учителів, що вдаються до проведення в початковій школі уроків — замальовок на казковому сюжеті, переконує в  ефективності такої роботи для розвитку зв'язного мовлення школярів. Виконуючи  ролі казкових персонажів, учні вчаться  виразно і правильно говорити, набувають уміння триматися перед  аудиторією, самостійно відкривають  для себе нові зв'язки у вивченому  матеріалі. Готуючись до уроку, побудованому на театральному сюжеті, вони виготовляють афіші-оголошення, надсилають запрошення, набувають навичок культури писемного мовлення.

Отже, нестандартний урок у контексті мовленнєвої освіти — це важливий засіб реалізації творчої діяльності вчителя й учнів, що спрямований на пошук нових форм розкриття внутрішньої суті мовних явищ шляхом гри, диспуту, експерименту, дослідження, аналізу. Створюючи атмосферу співробітництва в напрямі суб’єкт-суб’єктних стосунків учителя й учнів, нестандартні уроки дають можливість підводити учнів до усвідомленої та емоційно пережитої потреби міркувати, аналізувати, робити висновки, давати пропозиції, інакше кажучи, забезпечують активний мовленнєвий розвиток молодших школярів.

                  Розділ 5. Сценарії проведення нестандартних уроків

 

                                                                                                     Математика

                                                                                                     1 клас.

               Тема: Розв’язування прикладів і задач на додавання і віднімання.

                          Мета: формувати вміння і навички розв'язувати задачі та приклади       на додавання або віднімання; розвивати обчислювальні навички; виховувати уважність,охайність записів.

              Тип уроку: урок закріплення і застосування знань, умінь і навичок.

              Форма проведення уроку: урок – карнавал.

               Обладнання:таблиці, діапроектор,демонстраційний лічильний та дидактичний матеріал,перфокартки.

                                                          Хід уроку.

1.Ознайомлення із завданнями уроку.

- Діти,сьогодні у нас не звичайний  урок,а урок - карнавал.До нас у  гості завітали казкові герої.Вони  будуть з нами працювати,будуть  завдання давати, Будуть з нами  грати. То ж давайте будемо  з ними всі дружно працювати.

2.Усний рахунок.

1 .Задачі - вірші.

а)Наш Панас  свині пас,                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       Не вмів полічити.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Дві свині і ще одна -                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

Скільки свиней,діти? 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      б)По дорозі зайчик біг                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Ніс 7 яблук  на пиріг.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Одне впало,покотилось.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               Скільки яблук залишилось?

 

в)Сидів хлопчик біля річки,                                                                                                                                                                                                                                                                                             Він спіймав аж 3 плотвички.

Жабенятко одну вкрало.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             Скільки рибок в нього стало?

 

г) 6 веселих рогачів                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            В труби вигравало.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              Ще 2 з трубами прибігло                                                                                                                                                                                                                                                                                      Скільки разом стало?

 

д)Ох,було ж у нас мороки,

Посварились дві сороки.

На їх шум ще дві примчало.

Скільки разом сорок стало?

 

є)Біля річки,на галявці,

Знайшли моркву сірі зайці.

8 морквин  - це не мало.

Одну  з’їли .Скільки стало?

 

ж) 10 хлопчиків завзято

Про щось сперечались.

Двох  покликала з мих мати.

Скільки їх зосталось?

 

ж)4 груші  Ваня мав,

Ще 4 братик дав.

На подвір’ї Ваня сів,

8 груш  відразу з"їв.

І подумав :чи не мало?

Скільки груш іще зосталось?

2.Повторення складу чисел.(Проводить Мальвіна)

Треба впізнати число,що згадується у  загадці і назвати склад цього  числа.

 

а)Два менших брати біжать попереду,а  два (інших) більших-позаду.

(колеса — 2=1+1)

 

б)Мій рогатий кінь триногий

Добре знає всі дороги.

Як захочу - він стоїть,

А скажу - і побіжить.     

(дитячий велосипед   3=1+2    3=2+1)

 

в)П’ять ріжків торбинка має,

П’ять братів туди влізає,

Щоб мороз їх не дістав,

І турбот не завдавав.      (рукавичка   5=1+4   5=2+3   5=3+2)

 

г)Дерев"яяна,а не полшо,ішсть  дірочок має,весело співає,

(дудочка, 6=1+5   6=2+4   6=3+3    6=4+2   6=5+1 )

 

д)Сім братів човном пливуть, Кожного  ім"ям зовуть.

(дні тижня, 7=1+6   7=2+5   7=3+4   7=4+3   7=5+2   7=6+1)

 

е)Кільця в ножицях стулились-Що за цифра утворилась?

(8=1+7 8=2+6   8=3+5   8=4+4   8=5+3    8=6+2   8=7+1)

 

є)Шість умить переверни 

Вниз хвостом і нам скажи,

Нову цифру як назвати,

Чи не знаєте,малята?

(9=8+1 9=7+2 9=6+3 9=5+4   9=4+5 9=3+6   9=2+7   9=1+8)

 

ж)У двох матерів по 5 синів,у  всіх одне ім"я.

(пальці, 10=9+1  10=8+2   10=7+3   10=6+4   10=5+5

10=4+6   10=3+7   10=2+8   10=1+9)

 

з)Є число,що зветься 0,

Знають його всюди.

Відніми його,додай

Що було,те й буде.

 

3.1Складання і розв'язування прикладів за сюжетними малюнками.(таблиці)

   2.Складання і розв’язування задач за сюжетними малюнками.(таблиці)

4.Математичні ігри (проводить лисичка.)

 

1.Гра "Назви сусідів числа."

- Діти,Баба Яга зачарувала наші  квіти.І ось ця квітка не  зможе подарквати нам своїх  пелюсток.Давайте їм допоможемо.Виконаємо  завдання,що на цих пелюстках. 

5-5    1-1    4+0   3+0    0+5   6-0   7-7 8-1 3+1

- Яке число ми дістанемо,коли + або - 0(нуль)?

- Що ми дістанемо,віднімаючи  однакові числа?

- Тепер ми допомогли квіточці  і зможемо виконати завдання  гри. Давайте назвемо сусідів  числа 5,6,7,3,4.

Информация о работе Нестандартні уроки в початковій школі