Автор работы: Пользователь скрыл имя, 17 Ноября 2013 в 13:19, реферат
Мемлекеттік тілді білу әр адамның парызы жайлы жайлы жалпы түсінік беріп, мәтіннің басты маңыздысын белгілеп, тапсырмалар арқылы жаңа тақырыптың мазмұнын ашу, жаттығулар арқылы сөздік қорын байыт
№ 3 КӘСІПТІК ЛИЦЕЙ
САБАҚ ЖОСПАРЫ № 1
Күні |
Топ |
13 | |
10 | |
1
Пән: Қазақ әдебиеті
Сабақ тақырыбы: ХІХ ғасырдың І жартысындағы әдебиеті
Сабақ түрі: жаңа материалды меңгерту
Сабақтың мақсаты |
Білімділік: |
Оқушыларға ХІХ ғасырдың әдебиеті әдебиті туралы мағлұмат беру . | |
Дамытушылық: | |
оқушыны өз пікірін,ойын жеткізе білуге баулу,сөздік қорын молайту,өз-өзіне баға бере білуге үйрету; | |
Тәрбиелік: | |
Оқушыларды әдеби шығармаларды сүйіп оқуға тәрбиелеу | |
А. Көрнекті құралдар: үлестірме қағаздар,кестелер,плакат
Б. Таратылатын материалдар: қиықшалар
Сабақты жүргізу кезеңдері(негізгі және қажетті әдістемелік түсіндірмелер мен ұсыныстар) |
I. Ұйымдастыру кезеңі |
А) сәлемдесу |
Ә) түгендеу |
Б) сұрақ- жауап |
II. Өткен материалды қайталау (білімді тексерудің әдістері мен түрлері) |
Сендер мектеп қабырғасында халық ауыз әдебиетін өттіңдер,осы оқу жылында ХІХ ғасырдың әдебиеті туралы өтеміз. |
III. Жаңа материалды баяндау (сабақты жүргізудің түрі) |
А) ХІХ ғасырдың І жартысындағы әдебиеті туралы мағлұмат беру Ә)Қысқаша лекция жаздыру Б)Оқушылар екі топқа бөлініп, берілген тірек сөздерге байланысты кластер құрастыру
|
IV. Жаңа материалды бекіту (есептеу, шығару және білімді бағалау, т.б.) |
Топтық жұмыс: 1-топ: ХІХ ғасырдың
І жартысындағы тарихи- 2-топ Бұқаралық іс-әрекетшіл ақындар дегеніміз кімдер? 3-топ Шернияз бен Махамбет өлеңдеріндегі ұқсастық некде? |
V. Үй тапсырмасы |
|
9-10 беттердегі сұрақтар мен тапсырмалардың орындалуын түсіндіріп беру |
VІ. Сабақты қорытындылау (Баға қою, оларға комментарий беру, сабақтың жағымды, жағымсыз жақтарын анықтау) |
|
Оқушылардың білімін бағалау,оқушылардың сабақтағы оқу қызметін бағалау. |
Оқытушы: Ш.Т.Абушарипова |
САБАҚ ЖОСПАРЫ № 13
Күні |
Топ |
13 | |
10 | |
1
Пән: Қазақ әдебиеті
Сабақ тақырыбы: Жазба жұмысы . «Әке туралы сөз» мазмұндама
Сабақ түрі: бақылау сабағы
Сабақтың мақсаты |
Білімділік: |
Мазмұндама арқылы оқушылардың ой-өрісін кеңейту | |
Дамытушылық: | |
Оқушылардың өз ойын жүйелі баяндай білу қабілетін арттыру | |
Тәрбиелік: | |
Оқушыларды әдеби шығармаларды сүйіп оқуға тәрбиелеу | |
А. Көрнекті құралдар: үлестірме қағаздар,
Б. Таратылатын материалдар: қиықшалар
Сабақты жүргізу кезеңдері(негізгі және қажетті әдістемелік түсіндірмелер мен ұсыныстар) |
I. Ұйымдастыру кезеңі |
А) сәлемдесу |
Ә) түгендеу |
Б) сұрақ- жауап |
II. Өткен материалды қайталау (білімді тексерудің әдістері мен түрлері) |
1. «Әке туралы сөз» мазмұндама мәтінін оқып шығу |
2Мазмұндамада кездесетін
қиын сөйлемдерге тоқталып, |
IV. Жаңа материалды бекіту (есептеу, шығару және білімді бағалау, т.б.) |
1.Өздеріне уақыт беріп тексерту |
V. Үй тапсырмасы |
|
65-69 беттердегі сұрақтар мен тапсырмалардың орындалуын түсіндіріп беру |
VІ. Сабақты қорытындылау (Баға қою, оларға комментарий беру, сабақтың жағымды, жағымсыз жақтарын анықтау) |
|
Оқушылардың білімін бағалау,оқушылардың сабақтағы оқу қызметін бағалау. |
Оқытушы: Ш.Т.Абушарипова |
САБАҚ ЖОСПАРЫ № 4
Күні |
Топ |
13 | |
10 | |
Пән: Қазақ әдебиеті
Сабақ тақырыбы: Дулат Бабатайұлы
Сабақ түрі: жаңа материалды меңгерту
Сабақтың мақсаты |
Білімділік: |
Д.Бабатайұлы туралы тың деректер ала отырып, өмірі мен шығармашылығымен танысады | |
Дамытушылық: | |
Өлеңдерінің тақырыбы мен идеясын айқындайды | |
Тәрбиелік: | |
Оқушыларды әдеби шығармаларды сүйіп оқуға тәрбиелеу | |
А. Көрнекті құралдар: үлестірме
қағаздар,кестелер,плакат,
Б. Таратылатын материалдар: қиықшалар
Сабақты жүргізу кезеңдері(негізгі және қажетті әдістемелік түсіндірмелер мен ұсыныстар) |
I. Ұйымдастыру кезеңі |
А) сәлемдесу |
Ә) түгендеу |
Б) сұрақ- жауап |
II. Өткен материалды қайталау (білімді тексерудің әдістері мен түрлері) |
Махамбет Өтемісұлының шығармаларын сұрау |
III. Жаңа материалды баяндау (сабақты жүргізудің түрі) |
А) Дулат Бабатайұлы туралы мағлұмат беру Ә)Қысқаша лекция жаздыру Б)Оқушылар екі топқа бөлініп, берілген тірек сөздерге байланысты кластер құрастыру
Д.Бабатайұлы
|
IV. Жаңа материалды бекіту (есептеу, шығару және білімді бағалау, т.б.) |
Топтық жұмыс: 1-топ: Дулат Бабатайұлының |