Планування діяльності підприємства

Автор работы: Пользователь скрыл имя, 24 Января 2015 в 12:32, курсовая работа

Описание работы

У сучасних ринкових відносинах планування економічної діяльності всіх підприємств і фірм є важливою передумовою вільного виробництва і підприємництва, розподілу і споживання ресурсів і товарів. Практично вся система господарського управління і регулювання виробництва будується на методах планування. Завершення одного етапу роботи служить початком наступного етапу. Зв'язати всі етапи виробничого процесу іншим методом без допомоги планування неможливо.

Содержание работы

РОЗДІЛ 1
ПЛАН ВИРОБНИЦТВА ТА МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
РОЗДІЛ 2
ПРАЦЯ ТА ЗАРОБІТНА ПЛАТА
РОЗДІЛ 3
КОМПЛЕКСНІ ВИТРАТИ
РОЗДІЛ 4
СОБІВАРТІСТЬ ТА ПРИБУТОК

ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

Файлы: 1 файл

курсак по планированию.doc

— 740.50 Кб (Скачать файл)

 

Розрахунки до форми 3.2.

Сума основних і допоміжних матеріалів -  форма 1.3.

Видаток рушійної електроенергії :

Ср.е. = 1,3 * Феф * Му      (3.2.1)

де            Ср.е. – видаток рушійної електроенергії (кВт)

               1,3 – коефіцієнт, що враховує витрати  енергії з технічних причин

               Феф – ефективний час роботи устаткування (4000 год/рік)

               Му – загальна встановлена потужність електродвигунів (кВт)

Ср.е. = 1,3 * 4000 * 278 = 1445600кВт

Видаток освітлювальної електроенергії:

Со = Ср.е. * 0,015      (3.2.2)

де           Со -  видаток освітлювальної електроенергії (кВт)

              Ср.е. – видаток рушійної електроенергії (кВт)

              0,015 – коефіцієнт, який враховує  витрати енергії на освітлювання

Со = 1445600 * 0,015 = 21684 кВт

 

 

 

Ціна рушійної електроенергії:

Цр.е. = Ср.е. * ЦкВт        (3.2.3)

де          Цр.е. - ціна рушійної електроенергії (грн.)

             Ср.е. – видаток рушійної електроенергії (кВт)

             ЦкВт – ціна за 1 кВт/год

Цр.е. = 1445600*0,7162 = 1035338,72 грн

Ціна освітлювальної електроенергії:

Цо = Со* ЦкВт          (3.2.4)

де    Цо - Ціна освітлювальної електроенергії (кВт)

        Со -  видаток освітлювальної електроенергії (кВт)

        ЦкВт – ціна за 1 кВт/год

Цо = 21684 *0,7511= 16286,85 грн

Відрахування на соціальні заходи (37,5% від з/п за тарифом та доплата):

ФСЗ = (ЗП + Д) * 0,375 (3.2.5)

де ФСЗ – відрахування на соціальні заходи (грн.)

               ЗП – зарплата основних робочих (грн.)

               Д – доплати до основної  зарплати (грн.)

ФСЗ = 24510340,32*0,375 =9191377,62 грн

ФСЗ = (3613377,6+2876936,83)*0,375=2433867,91 грн

ФСЗ = 7207200*0,375 =2702700 грн

Амортизація основних виробничих фондів:

А = (∑Ву *0,035) + (Вб * 0,015)*4       (3.2.6)

де           ∑Ву – загальна вартість верстатів (грн.)

              Вб – вартість будівлі (грн.)

Вартість будівель = 1550* 612 = 948600 грн

А = (798970*0,035) + (948600*0,015)*4= 100551,6 грн

Послуги допоміжних цехів:

Вобс = ЗПо * 0,5 (3.2.7)

Вупр = ЗПо * 0,25  (3.2.8)

а)у складі витрат на обслуговування виробництва (50% від з/п за тарифом)

Вобс = 23343181,26*0,5=11671590,63 грн

б) у складі витрат на управління виробництвом (25% від з/п за тарифом)

Вупр = 23343181,26*0,25= 5835795,32 грн

Інші витрати ( 3% від зарплати за тарифом):

Ві = ЗПо * 0,03 (3.2.9)

Ві = 23343181,26*0,03= 700295,44 грн

Калькуляційний відсоток комплексних витрат:

   Витрати на обслуговування                       24225025,94

К = ———————————————* 100 = —————*100= 103,78%

        Нормована з/п основних робочих               23343181,26

 

Витрати на управління                        15745695,32

К = ———————————————*100 = —————*100 = 67,45%

       Нормована з/п основних робочих           23343181,26

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

Розділ 4.: Собівартість та прибуток

Собівартість продукції - - це виражені в грошовій формі сукупні витрати на підготовку і випуск продукції (робіт, послуг). Собівартість характеризує ефективність усього процесу виробництва на підприємстві, оскільки в ній відображаються рівень організації виробничого процесу, технічний рівень, продуктивність праці та ін. Чим краще працює підприємство, ефективніше використовує виробничі ресурси, тим нижча собівартість продукції (робіт, послуг). Розрахунки планової собівартості окремих виробів, товарної і валої продукції використовуються для визначення потреби в оборотних коштах, для формування цін, для визначення економічної ефективності окремих організаційно – технічних заходів та виробництва в цілому, а також для планування прибутку.                                                                       

Прибуток є  виражений в грошовій формі чистий дохід підприємця на вкладений капітал, що характеризує його винагороду за ризик здійснення підприємницької діяльності, що є різницею між сукупним доходом і сукупними витратами в процесі здійснення цієї діяльності.

Характеризуючи перевищення надходжень над витратами, прибуток виражає мета підприємницької діяльності і береться за основний показник її ефективності. Прибуток є основним джерелом фінансування розвитку підприємства, вдосконалення його матеріально-технічної бази, забезпечення всіх форм інвестування 

Планування прибутку повинне бути направлене на виявлення внутрішніх резервів виробництва на основі раціональнішого використання виробничих фондів, потужностей, матеріальних, трудових,фінансових ресурсів і природних багатств. Тому план прибутку розробляється в повній відповідності з планами виробництва і реалізації продукції,впровадження нової техніки,підвищення продуктивності праці, зниження  собівартості                                        

 продукції і поліпшення її якості.

 

Таблиця 9

Форма 4.1.1. Розрахунок вартості основних матеріалів на виріб

Найменування виробу

Найменування матеріалу

Норма видатку, кг/шт

Ціна, грн./кг

Вартість основних матеріалів, грн./шт

Вартість відходів

Вартість матеріалів за виключенням відходів,грн..

 

%

 

сума

 

 

А

Сталь вуглевцева

12

1,7

20,4

2

0,41

19,99

126,94

Сталь легована

16

1,675

26,8

2,5

0,67

26,13

Сірий чавун

4

1,36

5,44

4

0,22

5,22

Бронзове лиття

7

12

84

10

8,4

75,6

 

 

 

Б

Сталь вуглевцева

5

1,7

8,5

2

0,17

8,33

76,34

Сталь легована

8

1,675

13,4

2,5

0,34

13,06

Сірий чавун

9

1,36

12,24

4

0,49

11,75

Бронзове лиття

4

12

48

10

4,8

43,2

 

В

Сталь вуглевцева

5

1,7

8,5

2

0,17

8,33

138,53

Сталь легована

4

1,675

6,7

2,5

0,17

6,53

Сірий чавун

12

1,36

16,32

4

0,65

15,67

Бронзове лиття

10

12

120

10

12

108

 

Г

Сталь вуглевцева

6

1,7

10,2

2

0,2

10

116,32

Сталь легована

9

1,675

15,08

2,5

0,38

14,7

Сірий чавун

4

1,36

5,44

4

0,22

5,22

Бронзове лиття

8

12

96

10

9,6

86,4

 

Д

Сталь вуглевцева

11

1,7

18,7

2

0,38

18,32

99,75

Сталь легована

12

1,675

20,1

2,5

0,5

19,6

Сірий чавун

6

1,36

8,16

4

0,33

7,83

Бронзове лиття

5

12

60

10

6

54


 

 

Розрахунки до форми 4.1.1

Вартість основних матеріалів:

Во.м. = Нві * Ці (4.1.1)

де   Нві – норма виробітку і–го матеріалу на одиницю продукції (кг/шт.)

       Ці – ціна і-го матеріалу (грн./т)

  1. Виріб А:                                                     2) виріб Б

СВ 12 * 1,70 =20,4 грн                                 СВ 5 * 1,7 = 8,5 грн

СЛ 16 * 1,675 = 26,8 грн                              СЛ 8 * 1,675 = 13,4 грн

СЧ  4 * 1,36 = 5,44 грн                                 СЧ 9 * 1,36 = 12,24 грн

БЛ  7 * 12 = 84 грн                                       БЛ 4 * 12 = 48 грн

3)Виріб В                                                       4) виріб Г

СВ 5 * 1,7 = 8,5 грн                                      СВ 6 * 1,7 = 10,2 грн

СЛ 4 * 1,675 = 6,7 грн                                  СЛ 9 * 1,675 = 15,08 грн

СЧ 12 * 1,36 = 16,32 грн                              СЧ 4* 1,36 = 5,44 грн

БЛ 10 * 12 = 120 грн                                    БЛ 8 * 12 =96 грн

 

5) виріб Д 

СВ 11 * 1,7 = 18,7 грн

СЛ 12 * 1,675 = 20,1 грн

СЧ 6 * 1,36 = 8,16 грн

БЛ 5 * 12 = 60 грн

Вартість відходів:

Ввідх. = Во.м. * % відх. (4.1.2)

  1. виріб А                                                     2) виріб Б

СВ 20,4 * 0,02 = 0,41 грн СВ 8,5 * 0,02 = 0,17 грн

СЛ 26,8 * 0,025 = 0,67 грн                              СЛ 13,4 * 0,025 = 0,34 грн

СЧ 5,44 * 0,04 = 0,22 грн                                СЧ 12,24 * 0,04 = 0,49 грн

БЛ 84 * 0,1 = 8,4 грн                                       БЛ 48 * 0,1 = 4,8 грн

  1. виріб В                                                        4) виріб Г

СВ 8,5 * 0,02 = 0,17 грн                                  СВ 10,2 * 0,02 = 0,2 грн

СЛ 6,7 * 0,025 = 0,17 грн                                СЛ 15,08 * 0,025 = 0,38 грн

СЧ 16,32 * 0,04 = 0,65 грн                              СЧ 5,44 *0,04 = 0,22 грн

БЛ 120 * 0,1 = 12 грн  БЛ 96 * 0,1 = 9,6 грн

       5) виріб Д

      СВ 18,7 * 0,02 = 0,38 грн

      СЛ 20,1 * 0,025 = 0,5 грн

      СЧ 8,16 * 0,04 = 0,33 грн

      БЛ 60 * 0,1 = 6 грн

Вартість матеріалів за виключенням відходів

В = Во.м. – Ввідх. (4.1.3)

1) виріб А                                                            2) виріб Б

СВ 20,4 – 0,41 = 19,99 грн                                СВ 8,5 – 0,17 = 8,33 грн

СЛ 26,8 – 0,67 = 26,13 грн                                СЛ 13,4 – 0,34 = 13,06 грн

СЧ 5,44 – 0,22 = 5,22 грн                                  СЧ 12,24 – 0,49 = 11,75 грн

БЛ 84 – 8,4 = 75,6 грн                                       БЛ 48 – 4,8 = 43,2 грн

 

3) виріб В                                                              4) виріб Г

СВ 8,5 – 0,17 = 8,33 грн                                      СВ 10,2 – 0,2 = 10 грн

СЛ 6,7 – 0,17 = 6,53 грн                                     СЛ 15,08 – 0,38 = 14,7 грн

СЧ 16,32 – 0,65 = 15,67 грн                                СЧ 5,44 – 0,22 = 5,22 грн

БЛ 120 – 12 = 108 грн                                        БЛ 96 – 9,6 = 86,4 грн

5) виріб Д

СВ 18,7 – 0,38 = 18,32 грн

СЛ 20,1 – 0,5 = 19,6 грн

СЧ 8,16 – 0,33 = 7,83 грн

БЛ 60 – 6 = 54 грн

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Таблиця 10

Форма 4.1. Калькуляція собівартості та визначення ціни виробу, грн.

Найменування статей  калькуляції

Сума по виробах

А

Б

В

Г

Д

Основні матеріали за виключенням відходів

126,94

76,34

138,53

116,32

99,75

Нормована зарплата

47,63

63,27

57,52

22,37

53,01

Доплати і надбавки до нормованої зарплати

2,38

3,16

2,88

1,12

2,65

Відрахування на соціальні заходи

18,75

24,91

22,65

8,81

20,87

Витрати на обслуговування виробництва

49,43

65,66

59,69

23,22

55,06

Витрати на управління виробництвом

32,13

42,68

38,8

15,09

35,76

Енергія

2,11

2,79

2,54

0,99

2,36

Всього виробнича собівартість

279,37

278,81

322,61

187,92

269,46

Розрахункові адміністративні витрати та витрати на збут

11,17

11,15

12,91

7,52

10,78

Всього розрахункові витрати

290,54

289,96

335,52

195,44

280,24

Плановий прибуток

      • %

 

      • сума

 

15

 

 

 

43,58

 

15

 

 

 

43,5

 

15

 

 

 

50,33

 

15

 

 

 

29,32

 

15

 

 

 

42,04

Податок на додану вартість

66,82

66,69

77,17

44,95

64,46

Відпускна ціна підприємства

400,94

400,15

463,02

269,71

386,74


 

Розрахунки до форми 4.1.

Основні матеріали за виключенням відходів:

ОМ = ∑ вартості матеріалів на одиницю продукції       (4.1.1)

А 19,99 + 26,13 + 5,22 + 75,6 = 126,94 грн

Б  8,33 + 13,06 + 11,75 + 43,2 = 76,34 грн

В  8,33 + 6,53 + 15,67 + 108 = 138,53 грн

Г  10 + 14,7 + 5,22 + 86,4 = 116,32 грн

Д  18,32 + 19,6 + 7,83 + 54 = 99,75 грн

Нормована зарплата – форма 2.2.

Доплати і надбавки до нормованої зарплати

( 13% від нормованої з/п ):

      ДНз/п = ЗПн * 0,05 (4.1.2)

А  47,63 * 0,05 = 2,38 грн

Б  63,27 * 0,05 = 3,16 грн

 

В  57,52 * 0,05 = 2,88 грн

Г  22,37 * 0,05 = 1,12 грн

Д  53,01 * 0,05 = 2,65 грн

Відрахування на соціальні заходи ( 37,5% від нормованої з/п):

                              Вс.з. = (ЗПн + ДНз/п) * 0,375  (4.1.3)

А  (47,63 + 2,38) * 0,375 = 18,75 грн

Б  (63,27 + 3,16) * 0,375 = 24,91 грн

В  (57,52 + 2,88) * 0,375 = 22,65 грн

Г  (22,37 + 1,12) * 0,375 = 8,81 грн

Д  (53,01 + 2,65) * 0,375 = 20,87 грн

Витрати на обслуговування виробництва (К – форма 3.2.):

Во.в. = ЗПн * К (4.1.4)

А  47,63 * 1,0378 = 49,43 грн

Б  63,27 * 1,0378 = 65,66 грн

В  57,52 * 1,0378 = 59,69 грн

Г  22,37 * 1,0378 = 23,22 грн

Д  53,01 * 1,0378 = 55,06 грн

Витрати на управління виробництвом (Ку – форма 3.2.):

Ву.в. = ЗПн * Ку   (4.1.5)

А  47,63 * 0,6745 = 32,13 грн

Б  63,27 * 0,6745 = 42,68 грн

В  57,52 * 0,6745 = 38,8 грн

Г 22,37 * 0,6745 = 15,09 грн

Д  53,01 * 0,6745 = 35,76 грн

Коефіцієнт розподілу:

                             е         ∑ Е

К  = ——— (4.1.6)

                                    Р    ∑ Тр

де     ∑ Е – рушійна енергія

         ∑ Тр  – сумарна трудомісткість

 

  е        1035338,72

К  = —————  = 0,62

  Р          1664146

Енергія на 1 виріб:

Евир А  0,62 * 3,4 = 2,11 грн

 

Евир Б   0,62 * 4,5 = 2,79 грн

Евир В   0,62 * 4,1 = 2,54 грн

Евир Г   0,62 * 1,6 = 0,99 грн

Евир Д   0,62 * 3,8 = 2,36 грн

Всього виробнича програма:

                 Sвир = ОМ + ЗПн + ДНз/п + Вс.з. + Во.в. + Ву.в. + Е (4.1.7)

А  126,94 + 47,63 + 2,38 + 18,75 + 49,43 + 32,13 + 2,11 = 279,37 грн

Б   76,34 + 63,27 + 3,16 + 24,91 + 65,66 + 42,68 + 2,79 = 278,81 грн

В  138,53 + 57,52 + 2,88 + 22,65 +59,69 + 38,8 + 2,54 = 322,61 грн

Г  116,32 +22,37 + 1,12 + 8,81 + 23,22 + 15,09 + 0,99 = 187,92 грн

Д  99,75 + 53,01 + 2,65 + 20,87 + 55,06 + 35,76 + 2,36 = 269,46 грн

 Розрахункові амін. витрати та витрати на збут (4% від Sвир )

Вадм = Sвир * 0,04 (4.1.8)

А  279,37 * 0,04 = 11,17 грн

Б   278,81 * 0,04 = 11,15 грн

В   322,61 * 0,04 = 12,91 грн

Г   187,92 * 0,04 = 7,52 грн

Д  269,46 * 0,04 = 10,78 грн

Всього розрахункові витрати

∑В = Sвир + Вадм                               (4.1.9)

А  279,37 + 11,17 = 290,54 грн

Б   278,81 + 11,15 = 289,96 грн

В   322,61 + 12,91 = 335,52 грн

Г   187,92 + 7,52 = 195,44 грн

Д  269,46 + 10,78 = 280,24 грн

 

Плановий прибуток:

ПР = ∑ В * 0,15 (4.1.10)

А  290,54 * 0,15 = 43,58 грн

Б  289,96 * 0,15 = 43,50 грн

В  335,52 * 0,15 = 50,33 грн

Г  195,44 * 0,15 = 29,32 грн

Д  280,24 * 0,15 = 42,04 грн

Информация о работе Планування діяльності підприємства