Автор работы: Пользователь скрыл имя, 28 Февраля 2015 в 22:59, курсовая работа
Протягом останніх років відбуваються значні зміни в дошкільній освіті. Існує тенденція до пошуку нових підходів до виховання та навчання, реалізації інноваційних напрямків у діяльності дошкільних навчальних закладів. Саме на це спрямовують педагогічних працівників державні нормативні акти, “Базовий компонент дошкільної освіти в Україні”. Так, у Законі України “Про дошкільну освіту” зазначена необхідність модернізації першої освітньої ланки, вдосконалення її змісту, осучаснення навчально-виховних технологій, приведення їх у відповідність до вимог сучасного життя.
2.3 Методичні рекомендації щодо використання методу проектів
з дітьми дошкільного віку
З метою допомоги педагогам в організації роботи над проектом Л.І.Новіцькою були розроблені методичні рекомендації:
Проектною діяльністю можна
РОЗДІЛ ІІІ ПРОЕКТ ВИВЧЕННЯ ТА ВПРОВАДЖЕННЯ ПРОГРАМИ
ВИХОВАННЯ І НАВЧАННЯ ДІТЕЙ ВІД ДВОХ ДО СЕМИ
РОКІВ « ДИТИНА».
Керівник проекту: методист районного методичного кабінету з питань дошкільної освіти.
Учасники проекту: педагогічні працівники дошкільних навчальних закладів.
Характеристика проекту:
Об`єкт пізнання: програма розвитку дітей старшого дошкільного віку
“Дитина”.
Мета проекту:
Освітня: ознайомлювати педагогів з інструктивно-методичними листами МОН України, публікаціями в періодичних виданнях, що стосуються впровадження програми “Дитина”; продовжувати ознайомлювати зі структурою та змістом Програми; формувати психологічну грамотність та професійну зрілість.
Розвивальна: розвивати аналітичні та дослідницькі здібності учасників проекту; розвивати творчі здібності педагогів, спонукати їх до вибору оптимальних видів планування, створення розвивального простору в ДНЗ.
Соціалізуюча: спонукати педагогічних працівників до обміну досвідом, думками, до плідної взаємодії.
Виховна: виховувати почуття відповідальності, самостійність.
Очікувані результати:
1. Мотиваційний етап
Мета: підвищення мотивації педагогів до вивчення та впровадження програми «Дитина» в практику роботи з дітьми від двох до семи років.
Алгоритм проведення
2. Організаційний етап
Мета: визначення шляхів, способів, методів та прийомів впровадження програми «Дитина».
Алгоритм проведення
3. Просвітницька робота серед батьківської громадськості:
4. Висловлення пропозицій щодо форми представлення результатів:
Можливі форми:
3. Інформаційний етап
Форми методичної роботи з педагогами
Загальна мета: ознайомлення педагогічних працівників із публікаціями в періодичних виданнях за Базовим компонентом, оновленою програмою “Дитина”; розширення кола інформаційного простору; сприяння розвитку методичної, педагогічної та інформаційної культури педагогів; розвиток аналітичної діяльності, вміння працювати групами, досягаючи спільного результату; набуття педагогами практичних умінь в організації життєдіяльності дошкільників, створенні розвивального середовища.
1. Педагогічні читання
Мета: ознайомлення педагогічних працівників із публікаціями в періодичних виданнях за Базовим компонентом (рубрики в журналі “Дошкільне виховання”: “Базова програма”, “Управління і методична служба”, “Актуальні проблеми”, “Педагогічна лабораторія”, “Плануємо по новому”; рубрики в журналі “Вихователь-методист”: “Формуємо розвивальне середовище”, “Комплектуємо методичний кабінет”, “Вивчаємо освітній процес” та ін.).
“Здійснення особистісно-орієнтованого підходу до розвитку та виховання дошкільників”, “Інтерактивні технології в роботі з дітьми дошкільного віку”, “Створення розвивального середовища в ДНЗ”, “Оновлення дидактичного забезпечення освітнього процесу”.
“Реалізація основних розділів програми розвитку дітей старшого дошкільного віку “Впевнений старт”, “Моніторингові дослідження у дошкільному навчальному закладі – ефективний чинник управління якістю й розвитку дошкільної освіти”, “Формування розвивального середовища в старших групах дошкільного закладу”, “Інтеграція як провідний принцип освітнього процесу за програмою “Дитина”.
“Планування та реалізація навчально-виховної роботи з дітьми старшого дошкільного віку в умовах нової програми “Дитина”, “Нестандартні форми організації навчально-виховної роботи з дітьми старшого дошкільного віку”, “Інтегровані заняття в системі освітнього процесу”, “Комплексний підхід до здійснення фізкультурно-оздоровчої роботи з дітьми старшого дошкільного віку”, “Здійснення особистісно-орієнтованого підходу в мовленнєвому розвитку дошкільників”.
Критерії огляду-конкурсу:
7. Розробка методичних
Мета: проаналізувати з педагогами роботу над проектом, надати можливість оцінити свою діяльність, зробити психологічну характеристику власному особистісному розвитку, допомогти усвідомлено поставитися до цього досвіду й до самоаналізу. Відібрати для подальшої роботи найбільш ефективні форми методичної роботи, андрагогічні та педагогічні методи й прийоми.
Алгоритм етапу
Орієнтовні запитання до учасників проекту: